Večer folklora u Glogovcu

Ove subote KUD Rudar Glogovac organizirao je svoju 16. po redu manifestaciju Večer folklora na kojoj se opet okupilo mnoštvo sudionika. KUD Rudar Glogovac ugostio je tako članove Kulturno-umjetničke udruge Ivan Vitez Trnski Nova Rača, Kulturno-umjetničkog društva Podravina Čađavica, Društva izvornog folklora Koprivnički Ivanec, Kulturno-umjetničkog društva Neven Petrijevci te Kulturno-umjetničkog društva Repušnica.

IMG 3572

Domaćini su ponosni što jedno malo mjesto kao što je to Glogovac može na ovaj način predstaviti kulturno bogatstvo, te na taj način doprinijeti ne samo promociji već i očuvanju tradicije. Manifestacija je započela mimohodom kroz selo u kojoj su sudionike i goste počastile članice Udruge žena Glogovac svojim bogatim Goričkim doručkom, a samu povorku predvodila je obitelj Buhinjak iz Glogovca sa svojom kočijom. Nakon mimohoda uslijedio je kulturno-umjetnički program u kojem su osim spomenutih sudionika nastupali i domaćini i to dječja folklorna skupina, a manifestaciju je otvorio načelnik Općine Koprivnički Bregi Mario Hudić. Nakon programa uslijedila je zajednička večera i druženje.

FB IMG 1524467232819

FB IMG 1524467463459