PJESNICI NA MOSLAVAČKIM VRATIMA LONJSKOG POLJA

U subotu 21. travnja u organizaciji ogranaka Matice hrvatske iz Lipovljana i Kutine održani su Peti pjesnički susreti  „Rijeka, šuma, nebo“. Sjedište im je u Piljenicama, rodnom mjestu aktualnog predsjednika Društva hrvatskih književnika Đure Vidmarovića. Ove godine započeli su u Repušnici i tako proširili svoj prostor i sadržaj.

FB IMG 1524490268055

U prostoru turističkog objekta  na ulazu u PP Lonjsko polje uz domaću publiku, ćlanove  ogranka Matice hrvatske  iz Siska, Novske  i Kutine  te 12 članova Društva hrvatskih književnika, uglavnom iz Zagreba, predstavljena je knjiga  Katarine Brkić „Spod zemle tragi“, njezina četvrta u izdanju Ogranka Matice hrvatske u Kutini. Sadržaj bogato ilustrira autoričine osjećaje doživljene uz pejzažne značajke i život tog vodoplavnog krajolika. Bilo je korisno slušati mnoge detalje koji su ispunjavali život Repušnjaka uz neraskidivu vezu s Lonjskim poljem polovicom prošlog stoljeća.

FB IMG 1524490442185

Knjigu su uz urednika Dragutina Pasarića predstavili književnici Đuro Vidmarović i Božica Brkan. Inače ta poznata književnica  Moslavka ( rođena u Okešincu) u razgovoru sa ljubiteljom prirode Željkom Šalkovićem posebno se zanimala za današnji život Lonjskog polja.

FB IMG 1524490274439

Saznajemo da se razmišlja i o literarnoj priredbi koja bi si se odvijala  u vrijeme poplavjenog Lonjskog polja, a doživljajne trenutke imala plovidbom  u čamcima. Ugođaju subotnjeg  susreta kako organizatori zahvalno ističu pridonio je i nastup Ženske vokalne skupine KUD-a „Repušnica“ iz Repušnice.

IMG 8011b04f7d9934ae416f6a17130f9544 V

IMG c02320b14d99c15d97daa856d7203f5b V

Galeriju slika možete vidjeti na faebook stranici Ogranka Matice hrvatske Kutina i KUD-a „Repušnice".