Gradski savez KUD-ova Grada Kutine

Foklor  Repušnice i  Ilove u zagrebačkoj Donjoj Dubravi

U subotu tijekom dvosatnog programa na  Šestoj smotri folklora  Popevaju lepo tak...“ u zagrebačkoj Donjoj Dubravi među 14 folklornih skupina  nastupila su i dva KUD-a s područja Grada Kutine.

0209 folklor U1

U dvosatnom programu u organizaciji domaćeg  KUD-a „Valentinovo“, petnaestak  minuta  predstavljajući Moslavinu suvereno su vladali: KUD „Repušnica iz Repušnice“ i KUD „Ilova“ iz Ilove.

1275932 579481028780918 660799903 o

Za predstavljanje moslavačke folklorne baštine pobrinuo se i KUD iz Donje Obreške s područja Općine Kloštar Ivanić. Fokloraši s kutinskog gradskog područja Ilovci i Repušnjaci  oduševili su publiku, privlačni u starim nošnjama u povorci, i izvedbama na pozornici. Svakako od koristi je bio njihov zajednički susret i nastup izvan zavičajnog prostora. Kutina je bila zapaženo predstavljena s običajima s rijeke Ilove i ruba Parka prirode Lonjsko polje.

Dubrava

1238247 10201905639944550 811547200 n

Jedan izdvojen komentar koji se pojavio nakon našeg nastupa na facebooku:

Vladimir Kuraja, osnivač i umjetnički voditelj LADA, prema kriterijima HDFKiV:

"Kod Kud - a Repušnica primjećujem veliki entuzijazam,energiju i ljubav prema hrvatskoj folklornoj baštini,čestitam!:)Inače to je moje prvo društvo daleke 1981,bio sam kratko i nisam nešto napravio,vjerojatno zbog mojeg neiskustva i kratkoće vremena! U Repušnicu sam došao kao plesač ansambla LADO na poziv kolege,takodjer iz LADA, koji je radio kao voditelj u Kutini."

Izvor: DP, MD